İMMO İPTALİ

İMMO İPTALİ

İMMOBİLİZER İPTALİ

İmmobilizer iptali maliyeti yüksek kayıp anahtar sorunlarında, düşük maliyetli bir çözümdür.

http://yirecilingir.net/cilingir/immobilizer%201.jpg,

İMMOBİLİZER NEDİR ?

İmmobilizer nedir öncelikle onu bilmemiz gerekiyor.Çoğu insan hala elektronik anahtarı olup olmadığını bilmemektedir.

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, “düz kontak” yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.

İmmobilizer’ın kilitlediği sistem de otomobilden otomobile değişmektedir. Bazı markalar, immobilizer devresi ile ateşleme sistemini kilitlerken, bazıları gazı, bazıları ise her ikisini birden kilitleyebilmektedir.
Ama bana göre artık araç firmaları işi ticarete döküp araş satış sonrası nasıl daha fazla para kazanırız derdine düşmüştür ve bu sistemi yaratmışlardır…

Birgün kalktınız aracınız çalışmıyor ise ilk önce göstergelere bakın.Reno grubu araçlarda eğer aracıınız anahtarın içindeki çipi unuttuysa veya herhangi bir arza varsa sürekli kırmızı ışık yanıp söner.Ford ve Vw grubu araçlarda aracınız hiç marşa basmaz.Hyundai grunda anahtar resmi çıkmadan araç çalışmaz.Fiatlarda ise eski modellerde code yazısı çıkmassa,Yeni tip fiatlarda kilit resmi kaybolmassa aracınızı çalıştıramassınız.
Genellikle immo sistemleri özellikler fransız araçlarında çok sıkıntı çıkarmaktadır.Sizin yapmanız gereken ilk arza nerden gerçekleştiğini bulmak ve ona göre haraket etmektir.Bu yöntemle daha az masrafa girer ve vakit kaybetmessiniz.

İmmo arzaları genelde Kontağa geçirilmiş immo anteni dediğimiz çihazdan veya immo beyni die tabir ettiğimiz Bsı veya en tehlikeli ve masraflı olan motor beyninden kaynaklanır.Bir diğer hususta kumandalı anahtarınız düştüğü zaman veya açıldığı zaman içerinde bulunan çipin kaybolması size büyük sıkıntı çıkarır. 2tip çip çeşidi vardır CAM VE KÖMÜR olarak.Cam çiplere mümkün olduğunca nazik davranın kırılma ihtimali çok yüksektir..

Back to top