DSG TUNİNG

DSG TUNİNG

DSG TUNİNG

Firmamız bünyesinde DSG şanzıman tuning işlemleri ince ve titizlikle yapılmaktadır.

http://tuningfactory.co.uk/Images/DSG_remap.jpg

Peki Neler Sağlıyor, Nasıl Oluyor ?

DSG üzerine yapılan hafif optimizasyon uygulamada; özellikle vites değişimlerindeki tepkimeler ile geçişlerdeki yumuşama sonucu günlük normal kullanımlarda benzersiz hoş bir sürüş keyfi yaşatır.

Daha etkin sürüş alışkanlığı ve güçlendirilmiş motorlara sahip olan sürücülerin isteği doğrultusunda dinamik sürüş optimizasyon uygulaması yapılarak araç bir üst segmente taşınmaktadır. Bu aşamada yapacağımız uygulama ile aracınızın motor ve şanzıman güç uyumu en üst düzeye getirilerek dinamik tepkimeler daha hızlı ve güçlü olarak yola yansıtılır. Motorunuza yaptırdığınız performans yazılımı,filtre,süpercharger vs, egzozlara yapılan güçlendirme uygulamalarıyla en üst seviyede harmoni ve uyum sağlayan bir şanzımana sahip olursunuz.

Tam güç DSG programlama ile şanzıman programındaki yüklenme kontrolü, güç-tork karşılama ayarlamaları ve geliştirilmiş/güçlendirilmiş yazılım uygulamasıyla aracınızdaki dramatik kullanım değişikliğini fark edebilirsiniz. Hatta tracking ve cadde yarış performansını yakalarcasına binek bir yarış aracı sürüş hissine kapılabilirsiniz.

Arttırılmış vites tepkimeleri:

%20 ye varan vites değişim tepkime artışıyla, sürüşünüz daha yumuşatılmış geçişlerle gereksiz debriyaj kaydırma kayıplarını önler, böylece ani hızlanmalardaki kaydırma kayıpları azalarak balata ömrünüzü de uzatmış olursunuz.

Yükseltilmiş vites geçiş zamanıyla “S” modunda ortalama % 40 oranında “dişli geçiş tepkime artışı” oluşarak benzersiz bir dinamizm yakalayabilirsiniz.

Tork Limit Yükseltimi:

Normal olarak motora yapılan güç artırım uygulamalarında tork artışı da beklenen bir sonuçtur..Ya şanzımanınız bunu karşılamıyor ve senkronize değilse? O zaman sorun var demektir.

DSG şanzıman üzerinde yapılan örnek bir uygulamada diğer tüm mekanik koşullar ve kapasite kullanımları sabitken, güç üretim değerlerinde 350 Nm lik tork değerinin 550 Nm ye kadar yazılımla çıkarılabildiği gözlemlenmektedir. Dolayısıyla sadece ECU üzerinden motor güç değerleri optimizasyonu yanında DSG beyni ve yazılımı ile de çalışılarak muhteşem bir optimizasyon uygulaması Viezu tarafından size özel yapılabilmektedir.

Yükseltilmiş Kırmızı Çizgi:

DSG yazılım optimizasyonu ile güç ve rpm kısıtlı kırmızı çizgilerle limitlendirilmiş ve motor gücünü karşılayamayan  şanzumanları artık diğer tüm motor elemanlarıyla en üst seviyede uyum içinde çalıştırmaktayız.

Vites geçiş noktaları ve tepkimelerini artırarak size motorunuzun gücünü daha yüksek devirlerde de kontrol edebilmenizi ve şanzımanınızın da bu limitleri yükseltilmiş motor tepkimesine aynı limitlerde karşılık vermesini sağlıyoruz.

Back to top